mezoterapia

 

Dermaroller - przeciwzmarszczkowa terapia mikroigłowa.

 

 

wypełniacze Kielce

 

Mezoterapia mikroigłowa, zwana także mikronakłuwaniem, rolowaniem czy terapią indukcji kolagenu CIT, jest nowoczesną i kolejną prężnie rozwijającą się techniką regeneracyjną, powodującą odmłodzenie skóry. Mikronakłuwanie czyli zabieg dermarollerem, czasem również zwanym mezorollerem, zyskuje coraz szersze grono entuzjastów, przede wszystkim ze względu na fakt niesłychanej skuteczności w niwelowaniu objawów starzenia się skóry, jak również poprawy jej wyglądu i jakości. Wykorzystanie technik mikronakłuwania skóry, za pomocą wałeczka z znajdującymi się na jego powierzchni igiełkami ma swój początek już w 1905 r. Pewien Niemiec, dermatolog doktor Kromayer zauważył, że ludzka skóra w rejonie blizny, do której wstrzyknięto barwnik, w celu zmniejszenia jej widoczności, ma wyraźnie lepszą strukturę, a nierówności na jej powierzchni zmniejszają się. Postawił więc hipotezę, że za aktywację tego procesu odpowiedzialne jest samo nakłucie i postanowił sie temu przyjrzeć. I własnie ta obserwacja dała początek powstaniu techniki mikronakłuwania.

 

Nakłuwanie powierzchni skóry mikroigiełkami prowadzi do powstania, niewidzialnych gołym okiem, mikrouszkodzeń skóry. Wiadomym jest, iż każde uszkodzenie skóry czy naskórka aktywuje całą masę reakcji prowadzących do naprawy powstałych zniszczeń. Mechanizm naprawczy, znamy z zycia codziennego, gdy sie np. skaleczymy i jest on identyczny jak przy goleniu powstałej rany.  
Upraszczając, wygląda to tak, że inicjowany jest stan zapalny, gdzie z keranocytów uwalniane są czynniki wzrostu, stymulujące komórki skóry właściwej (fibroblasty) do produkcji elementów strukturalnych skóry takich jak kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy.
Celem jest oczywiście naprawa powstałych uszkodzeń. Jednak, niejako przy okazji, dzięki zwiększonej ilości substancji budulcowych, następuje również poprawa gęstości i jakości skóry, co objawia się jej wygładzeniem, spłyceniem zmarszczek i poprawą  jędrności.

 

Dermaroller.

 

Zabieg dermarollerem jest zatem niesłychanie prostą techniką stymulacji skóry dającą rewelacyjne efekty. Niewątpliwą korzyścią, jaką daje mikronakłuwanie, jest poprawa biodostępności składników aktywnych wykorzystywanych do aplikacji w czasie zabiegu. Okazuje się że w trakcie pojedynczej sesji, z użyciem dermarollera, na twarzy powstaje około 250000 tysięcy kanalików, dzięki którym specjalne koktajle, aplikowane bezpośrednio na skórę, przenikają nawet 1000 razy lepiej.

 

Dla nas oznacza to, że w zabiegach kosmetycznych, wykorzystujących technikę mikronakłuwania dermarollerem, możemy dogłębnie wprowadzić składniki aktywne, które w normalnych warunkach w ogóle nie przenikają przez skórę, a więc praktycznie nie działają. Reasumując, mikronakłuwanie zwiększa nie tylko proces regenreacji skóry powodowany samymi mikrouszkodzeniami ale również diametralnie zwiększa skuteczność kosmetyków aplikowanych podczas zabiegu.

 

Zabiegi mikronakłuwania wykonywane są dermarollerami z igłami o różnej długości. Ich długość waha się od 0,25 mm do nawet 3 mm. Długość igieł uzależniona jest od miejsca ciała gdzie przeprowadzany jest zabieg oraz od celu jaki chcemy osiągnąć. Ogólnie można przyjąć, że krótsze igły stosujemy na twarz a dłuższe na ciało. Zabieg z użyciem krótszych igieł jest mniej bolesny, klientki salonów dają się przekonać do serii zabiegów. Igły o długości 1,5 oraz 2 i 3 mm wymagają zastosowania znieczulenia, Tu występuje prawdopodobieństwo pojawienia się krwawienia.
 
Czas rekonwalescencji po zabiegu z użyciem igieł krótszych wynosi od kilku do kilkunastu godzin. Przy użyciu dłuższych igieł, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, czas ten wydłuża się nawet do kilku tygodni.

 

Regularnie publikowane wyniki badań naukowych dotyczących mikronakłuwania w zabiegach Anti - aging potwierdzają skuteczność redukcji zmarszczek, poprawę owalu twarzy oraz jędrności i gładkości skóry.

 

 

 

Dermaroller – koktajle i substance aktywne stosowane pod rolkę?

 

 

 

  •     preparaty złożone zawierające: koenzym Q10, algi, proteiny pszeniczne, panthenol, witaminę E, alantoinę,

  •     preparaty do ciała zawierające: L-karnitynę, kolagen z elastyną, wyciągi z kofeiny czyli wszystko to, czego boi się cellulit!

  •     czysty kwas hilauronowy i czysty kolagen – stymulant naturalnych włókien kolagenowych, kwas hilauronowy wygładza i nawilża skórę,

  •     czysta witamina C – daje zdumiewające efekty tj. rozjaśnienie, wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry,

 

   

 

Dermaroller – efekty

 

 

 

  •     blizny – spłyca, ujednolica i niejednokrotnie likwiduje blizny potrądzikowe i ubytki w skórze

  •     przebarwienia – likwiduje głównie te potrądzikowe (ciemne, nieestetyczne plamy), przyspiesza regenerację skóry, rozświetla i rozjaśnia skórę

  •     zmarszczki – działa przeciwzmarszczkowo, spowalnia proces starzenia się skóry, podkręca produkcję kolagenu

  •     rozszerzone pory – zmniejsza nieestetyczne zagłębienia, ułatwia penetrację preparatów zwężających pory, pomaga uporać się z trądzikiem

  •     rozstępy – nie tylko je zmniejsza, ale też rozjaśnia; najlepsze efekty widzi się na rozstępach świeżych, zaróżowionych

  •     cellulit – dermaroller wspomaga proces ujędrniania skóry, zwiększa jej napięcie i redukuje podskórne zgrubienia

 

 

 

Na efekty użycia dermarollera trzeba poczekać, czasem nawet rok (zwykle 6-9 miesięcy)! Jednak wiele osób twierdzi, że zauważyło je już po kilkukrotnym użyciu rolki.

 

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii :

 

  • choroby nowotworowe

  • choroby przewlekłe związane z układem krążenia

  • zaburzenia krzepnięcia krwi

  • uczulenia na tytan (w przypadku igieł tytanowych)

  • uczulenie na stal chirurgiczną (w przypadku igieł wykonanych ze stali chirurgicznej)

  • choroby takie jak: epilepsja; cukrzyca; żółtaczka; białaczka;

  • operacje i zabiegi chirurgiczne przebyte w ciągu pół roku

  • opryszczka, łuszczyca

  • stany zapalne (skóry i wewnątrz organizmu)

  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze

  • przyjmowanie antybiotyków

  • ciąża a także karmienie piersią

  • czynny trądzik ropny a także trądzik różowaty

  • wypełniacze i botoks, cera naczynkowa

  • opalanie i sauna w ciągu 3 dni przed zabiegiem

 

 



Dodaj komentarz






Dodaj

Komentarze

Magda, 16.05.2023, 19:11
Stymulacja skóry poprzez nakłuwanie jest naprawdę dobrą metodą odmładzania. Nieważne też czy jest to mezoterapia igłowa czy dermapen. Efekty są.

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl